"; زلال خبر :گلکسی اس ۱۰ با اسنپدراگون ۸۵۵ و فناوری مودم ۷ نانومتری X24 به سرعت دانلود 2Gbps دست پیدا خواهد کرد | زلال خبر
زلال خبر :گلکسی اس ۱۰ با اسنپدراگون ۸۵۵ و فناوری مودم ۷ نانومتری X24 به سرعت دانلود 2Gbps دست پیدا خواهد کرد

زلال خبر :گلکسی اس ۱۰ با اسنپدراگون ۸۵۵ و فناوری مودم ۷ نانومتری X24 به سرعت دانلود 2Gbps دست پیدا خواهد کرد


با وجود این که اپل به عنوان یکی از بزرگترین خواستاران قضیه مودم‌های دستگاه‌هایش به سمت اینتل رفته است، کوالکام را هنوز می‌توان بزرگترین شرکت در زمینه تولید مودم‌های مربوط برای گجت‌های تکنولوژی نامید. در این مطلب باید اعلام کنیم که اولین مودم با توانایی دریافت 2Gbps 4G LTE  تحت عنوان X24  و اولین تراشه که از فرآیند تولید 7nm استفاده می‌کند، تا پایان سال به آماده سازی برای عرضه توسط کوالکام می‌رسد. در ادامه همراه باشید.

این مودم بسیار سریعتر از X20 در Snapdragon 845 است که با Galaxy S9 وارد می شود. در مدل X20 شاهد سرعت 1.2 Gbps بودیم همانطوری که در هواوی میت ۱۰ پرو نیز این نوع مودم استفاده شده است.  البته در نظر داشته باشید که رسیدن به این سرعت مستلزم پشتیبانی توسط اپراتور است که متاسفانه در بسیاری از کشور‌ها به اینگونه نیست. همانطور که برای مودمهای اینتل احتمال دارد که اپل به طور انحصاری به جلو برود یعنی شاهد سری مودم‌هایی صرفا مخصوص آیفون باشید البته این را نیز اشاره کنیم که در بعضی از منابع آماده است که مودم XMM7060 برای آیفون 2018 با پشتیبانی از 1.6 گیگابیت در ثانیه معرفی خواهد شد. از نظر عددی و بر روی کاغذ شاهد برتری مودم‌های کوالکام در بازار هستیم.

نسل X24 را هنوز هم می تواند قبل از 5G در نظر گرفت. با این حال، ما هنوز هم نیاز به ارتقا در 4G LTE را حس می‌کنیم در نتیجه مودم معرفی شده که می‌تواند سرعتی معادل 2Gbps را به ارمغان برسد از ارزش بالایی برخوردار خواهد بود. ما در اینجا فقط درباره سرعت‌ها صحبت نمی‌کنیم زیرا برای تجربه 5G واقعی نیاز به استفاده از شبکه های میلیمتری داریم که تنها برای پوشش مراکز شهر امکان پذیر است و مودم 5G با عنوان X50 در سال 2019 عرضه خواهد شد. جنبه‌های 5G بسیار زیاد است و در بحث اینترنت اشیا بازوی بسیار محکمی برای ما خواهد بود.

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چه زمانی می توانم 5G را بر روی گوشی خود بگیرم، درست است؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که به زودی در سال آینده، شاید با Snapdragon 855 در Galaxy S10، یا هر آنچه کوالکام و سامسونگ آن محصولات را نامگذاری کنند. اگر X24 با یک زیر ساخت برای X50 در نظر بگیریم، منتظر شگفتی‌های بسیار زیادی باید باشیم. اگر اولین چیپست 7nm اعلام شده، یک مودم در Snapdragon 855 نهایی شود شما در نظر داشته باشید کل پردازنده گلکسی اس 10 هم با فناوری 7nm طراحی شود در نتیجه بهبود بسیار عالی را در عملکرد باتری و دستگاه شاهد خواهیم بود.

نظر شما چیست؟ هر چند حس شخصی من به امسال کاملا خنثی است اما سال آینده را سالی بهتر در زمینه فناوری می‌بینم!


لینک منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *